s

Damon System

Z przyjemnością oferujemy naszym pacjentom nowy system samoligaturujący - Damon wykorzystujący  najnowsze techniki leczenia ortodontycznego.

System Damon nie jest kolejnym rodzajem aparatu stałego - Damon to nowa filozofia leczenia ortodontycznego. Filozofia oparta na "współpracy z naturą", naturalnych procesach wzrostu, w której komfort Pacjenta i końcowy efekt stoją na pierwszym miejscu. Dla Pacjenta Damon oznacza:
  • doskonały efekt końcowy
  • w typowym przypadku leczenie całkowicie bezekstrakcyjne
  • krótszy czas leczenia
  •  większy komfort podczas leczenia
  •  mniej wizyt kontrolnych
  •   łatwe utrzymanie higieny jamy ustnej podczas leczenia.
W zamkach systemu Damona zastosowano pasywny mechanizm poślizgowy w celu utrzymania drutu w zamku. Pozwala to na szybsze i wygodniejsze przesuwanie zębów. Unikalna budowa tych aparatów pozwala na przesunięcia zębów ograniczając do minimum tarcie, które w metodach tradycyjnych jest efektem ubocznym powstającym przy przesunięciach zębów wzdłuż łuku aparatu stałego. Można zatem przy zastosowaniu tej metody leczenia dozować minimalne siły, a co za tym idzie ograniczyć w znacznym stopniu dyskomfort i objawy bólowe powstające zwykle w czasie przesuwania zębów.

Tradycyjne zamki

W innych rodzajach zamków stosowane są ligatury elastyczne lub aktywne klapki, które „wiążą” łuki do zamków.

Ligatury elastyczne i aktywne klapki mogą działać jak „hamulce” w wyniku czego pojawia się tarcie i nacisk skutkując dłuższym i mniej komfortowym leczeniem.