Dentysta Łódź – specjalista dziecięcy

Dentysta dziecięcy w mieście Łódź – jak wybrać specjalistę?

  • Wybierz jedną klinikę, do której będziesz uczęszczać z dzieckiem. Unikaj zmiany specjalisty, jakim jest dentysta. Badanie stomatologiczne może być dla dziecka stresujące, a nowe twarze mogą wywołać w nim niechęć do następnych wizyt.
  • Sprawdź, w którym gabinecie odbywają się wizyty przygotowawcze – przed leczeniem. W naszej Klinice na Księżym Młynie (Łódź), podczas wizyty adaptacyjnej dentysta oprowadza dziecko po gabinecie, pokazuje mu sprzęty, którymi pracuje, oswaja dziecko z sytuacją i fotelem stomatologicznym. Jeśli maluch jest spokojny, dentysta może wykonać także pierwszy przegląd ząbków.

Zapraszamy do gabinetów Stomatologii Dziecięcej na Księżym Młynie. To miejsce dostosowane do potrzeb najmłodszych pacjentów. Wizyty dzieci odbywają się w przyjaznym środowisku i z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu zapewniającego bezbolesne leczenie.

Jak przygotować dziecko do badania stomatologicznego?

  • Używaj odpowiedniego słownictwa – unikaj słów sugerujących negatywne doświadczenia, np. „ból”, „badanie”. Zapewnienia takie jak „nie będzie bolało” – pomimo przeczącej formy, są źle odbierane przez dziecko. Zamiast mówić, że dentysta „zbada” zęby dziecka, lepiej użyć określenia „obejrzy ząbki”.
  • Trenuj z maluchem w domu – pokaż mu, że wizyta w gabinecie stomatologa może być przyjemna. Zorganizujcie w domu „dzień zdrowych ząbków” i wspólnie zbadajcie wszystkie pluszaki i lalki. Dziecko będzie miało szansę poczuć się jak dentysta i potraktuje badanie jamy ustnej jak zabawę.
Przewiń do góry