Wybielanie zębów

Jakże ważną częścią naszego zewnętrznego wyglądu jest uśmiech.

Często jednak na pięknych białych zębach powstają trwałe, ciemne przebarwienia np. z picia kawy, herbaty, soków czy palenia papierosów. Stomatologia Na Księżym Młynie ma zaszczyt przedstawić Państwu dwie metody, które umożliwiają wybielenie zębów.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Zabieg wybielania zębów jest całkowicie bezpieczny (absolutnie neutralny dla zębów), co potwierdzają liczne badania naukowe i trwa zaledwie około 30 do 50 minut. Zęby po wybielaniu nie stają się „bardziej chłonne” na przebarwienia. Trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od oczekiwań oraz trybu życia pacjenta.

Nakładkowe wybielanie zębów

Wybielanie zębów przeprowadzane jest w gabinecie dentystycznym. Składniki żelu wybielającego wnikają w głąb zębów gdzie uwalniają atomy tlenu powodujące utlenienie – wybielenie przebarwień. Na pierwszej wizycie lekarz stomatolog bada stan zębów i dziąseł. W razie konieczności tymczasowo zabezpiecza ubytki, ponieważ wypełnienia, korony i mosty nie ulegają wybieleniu. Zostaje usunięty kamień i osad. Pobiera się wyciski potrzebne do wykonania indywidualnych nakładek na zęby. Pacjent w domu aplikuje do nich żel wybielający Opalescence, umieszcza je na zębach i pozostawia na całą noc ( 8 godz.). Cały zabieg trwa około 8-10 nocy. Natomiast efekt można czasem zauważyć już po pierwszej nocy. Po ustabilizowaniu koloru (ok. 2 tygodnie po zakończonej kuracji), lekarz stomatolog ostatecznie wypełnia zęby wg nowego jaśniejszego koloru. Czasami bardzo ciemne zęby wymagają wybielania przez dłuższy okres czasu.

Przewiń do góry