Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe czyli endodoncja to dział stomatologii, która zajmuje się leczeniem kanałów zęba.

Klinika „Stomatologia na Księżym Młynie” prezentuje jedyny w Łodzi, a najnowszy w Polsce mikroskop Zeiss OPMI PROergo. Jest to jedyny mikroskop na światowym rynku, który pozwala na wykonywanie najbardziej precyzyjnych zabiegów w stomatologii. Wykorzystywany przede wszystkim w endodoncji. Dzięki współosiowej możliwości oświetlania uwidocznione zostają wszystkie kanały korzeniowe. Ponadto dysponujemy również niezwykle nowoczesnymi 3 mikroskopami Leica oraz mikroskopem firmy Seliga.

Dzięki wykorzystaniu mikroskopów w naszej Klinice oraz wysokiemu doświadczeniu w leczeniu kanałów zęba jesteśmy w stanie uratować zęby wcześniej skazane na usunięcie lub zwiększyć trwałość i jakość przeprowadzanego zabiegu.

Leczenie kanałowe zęba to procedura czasochłonna wymagająca ponadprzeciętnych umiejętności operatora oraz nowoczesnego i kosztownego sprzętu.

Obecnie wiele zębów, które jeszcze nie tak dawno były skazane na usunięcie można leczyć i uratować.
Bardzo ważną częścią jest dokładny pomiar długości kanału możliwy dzięki użyciu endometru (elektroniczny pomiar długości kanału) oraz radiowizjografii (komputerowe zdjęcie RTG).
Posiadane przez nas urządzenia pozwalają nam na dokładne oczyszczenie kanałów korzeniowych z bakterii.
Bezpośrednio przed wypełnieniem kanałów stosujemy ozon, który działa bakteriobójczo.
Bardzo istotnym elementem w leczeniu kanałowym jest ich wypełnianie. Używamy do tego dobrze sprawdzonego systemu Beefill Pack.

Najlepszym materiałem stosowanym do wypełniania kanałów jest gutaperka. Wprowadza się ją do kanału z uszczelniaczem na wcześniej określoną głębokość, a następnie upycha się po wcześniejszym podgrzaniu i uplastycznieniu, tak by materiał wypełnił szczelnie opracowany kanał nie pozostawiając pęcherzyków powietrza. Płynna gutaperka pozwala na trwale i szczelne wypełnienie systemu kanałów korzeniowych.

W naszej Klinice leczeniem kanałowym (endodoncją) zajmują się lekarze po licznych specjalistycznych kursach endodontycznych.

Przewiń do góry