Ozonoterapia

Współczesna stomatologia oferuje nam coraz większy zakres usług pozwalających zachować piękny uśmiech przez długie lata.

Najlepiej zacząć dbać o nasze zęby jak najwcześniej.
Leczenie nowoczesnymi metodami jest bezpieczne, szybkie i co najważniejsze dla pacjentów – bezbolesne. Próchnica zębów jest jedną z najczęściej występujących chorób na świecie. Polega na demineralizacji i rozkładzie tkanek twardych zęba. Przyczyną zmian powstających w zębach są w głównej mierze bakterie zasiedlające jamę ustną. W sprzyjających warunkach (np. w bruzdach zębów) bakterie te żywią się cukrami zawartymi w pokarmach, a powstające w efekcie kwasy niszczą szkliwo i zębinę. Proces może trwać niezauważalnie przez wiele lat. Gdy próchnica jest w zaawansowanym stadium i pojawia się ból, nieodzowne jest mechaniczne usunięcie chorej tkanki lub za pomocą lasera Kavo 3 Feedback.

Wczesne wykrycie próchnicy jest bardzo ważne, gdyż niewielkie ubytki można usunąć w prosty i bezbolesny sposób – za pomocą ozonu.

W naszej praktyce próchnica jest wykrywana przy użyciu lasera Diagnodent, który wywołuje fluorescencję w zmienionych próchnicowo tkankach. W ten sposób można wykryć próchnicę zanim pojawi się ubytek wymagający tradycyjnego leczenia przy użyciu wierteł. Ozonoterapia polega na kontrolowanym wykorzystaniu silnych właściwości utleniających ozonu, który eliminuje bakterie powodujące zmiany w zębach. Ozonator pobiera tlen z powietrza i zamienia go w ozon, który podawany jest specjalnym rękawem na chory ząb. Dla zapewnienia całkowitej izolacji ząb otacza się silikonowym kapturkiem. Cały zabieg trwa kilkanaście sekund i pozwala usunąć 99,9% bakterii próchnicowych. Ponadto po zabiegu pacjenci otrzymują specjalne preparaty stymulujące remineralizację szkliwa. W przypadku próchnicy korzeni i bruzd remineralizacja i twardnienie następuje najczęściej w ciągu 4-12 tygodni.

Ozon również wykazuje dużą skuteczność w leczeniu bólu poekstrakcyjnego, opryszczki i trudno gojących się ran. Co ważne terapię można bezpiecznie stosować nawet u kobiet w ciąży.
Leczenie próchnicy ozonem przynosi naszym pacjentom wiele korzyści. Zaletą jest całkowita bezbolesność zabiegu. Ponadto zatrzymanie postępu próchnicy pozwala w przyszłości uniknąć nieprzyjemności związanych z “borowaniem”.

Przewiń do góry