Stomatologia estetyczna Łódź

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to szereg zabiegów stomatologicznych, które wykonuje się w celu poprawy wyglądu zębów pacjenta. Nowoczesna stomatologia daje nam w tym zakresie wiele możliwości i pozwala m. in. na zmianę koloru i kształtu zębów oraz na uzupełnienie ewentualnych braków w uzębieniu.

stomatologiA estetycznA Łódź – Zakres zabiegów

Współpraca z najlepszymi protetykami umożliwia nam wykonanie uzupełnień estetycznych z największą precyzją. Wykonana korona niczym nie różni się od zęba naturalnego, a nawet przewyższa odpornością na próchnicę.

Jeśli masz zęby rozlegle przebarwione, lekko stłoczone, z wrodzonym lub nabytym uszkodzeniem szkliwa, to jedną z metod leczenia jaką może zaproponować lekarz stomatolog są licówki ceramiczne. Licówki są to nakładki porcelanowe trwale mocowane do przedniej, wargowej powierzchni zębów. Dzięki takiemu zabiegowi można całkowicie zmienić kolor, a także kształt zębów. Wykonanie licówek porcelanowych wymaga niewielkiej preparacji zębów.

W sytuacji, gdy masz zęby mocno zniszczone i osłabione licznymi wypełnieniami, stomatolog może zalecić wykonanie korony porcelanowej. Korona ceramiczna wzmacnia ząb, jednocześnie odtwarzając właściwy kształt i kolor zęba z możliwością ich korekty w zależności od indywidualnych upodobań pacjenta.

Najczęstszą usługą wykonywaną w ramach stomatologii estetycznej jest usuwanie kamienia nazębnego i wybielanie zębów. Jednak w przypadku, gdy zęby są nierówne, stłoczone lub mają nierówny kształt stosujemy bardziej zaawansowane zabiegi stomatologii estetycznej tj. nakładanie licówek lub koron. Nasi specjaliści na podstawie analizy stanu uzębienia i konsultacji z pacjentem proponują odpowiednie metody leczenia dopasowane do potrzeb i preferencji pacjenta.

Jakie są pierwsze kroki leczenia?

  1. Konsultacja – podczas wizyty omawiamy oczekiwania pacjenta, cele jakie chce uzyskać oraz udzielamy informacji o możliwościach jakie daje stomatologia estetyczna i proponujemy wykonanie zabiegów najlepiej dopasowanych do potrzeb pacjenta.
  2. Badania przed zabiegiem – zlecamy wykonanie odpowiednich badań, takich jak zdjęcie panoramiczne zębów lub badanie ortodontyczne, aby ocenić stan jamy ustnej i ustalić, czy istnieje możliwość wykonania wybranych zabiegów.
  3. Stworzenie planu leczenia – na podstawie informacji uzyskanych podczas konsultacji i wyników badań opracowujemy spersonalizowany plan leczenia uwzględniający konkretne potrzeby i cele pacjenta oraz jego możliwości finansowe.

Stomatologia estetyczna Łódź

W gabinetach Stomatologii na Księżym Młynie w Łodzi możesz, w jednym miejscu, skorzystać z bogatej oferty usług z zakresu stomatologii estetycznej. W zależności od potrzeb pacjenta proponujemy rozwiązania takie jak:

Wizerunek odgrywa coraz większą rolę, a dbałość o wygląd uśmiechu staje się coraz bardziej istotna. Stomatologia estetyczna daje pacjentom możliwość osiągnięcia wymarzonego uśmiechu, który przyciąga spojrzenia i dodaje pewności siebie. Piękny uśmiech może wpłynąć pozytywnie na relacje społeczne i zawodowe, wzmacniając samoocenę i budując pozytywne wrażenie na innych. Dlatego warto skorzystać z usług stomatologii estetycznej i cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat.

Stomatologia estetyczna Łódź – GDZIE JESTEŚMY?

Nasza klinika znajduje się w centrum Łodzi. Tworzymy przyjazne miejsce, w którym komfort pacjenta stawiany jest na pierwszym miejscu. Dokładamy wszelkich starań, aby wizyty odbywały się w przyjaznej atmosferze, a leczenie było bezbolesne i wykonywane przy pomocy nowoczesnego sprzętu. Pomogliśmy już wielu pacjentom odzyskać piękny uśmiech. W naszych gabinetach gościmy pacjentów z Łodzi, ale także z całej Polski, a nawet z zagranicy. Znajdziesz nas na ul. Tymienieckiego 16D.

Przewiń do góry