Stomatologia estetyczna

Współpraca z najlepszymi protetykami umożliwia nam wykonanie uzupełnień estetycznych z największą precyzją. Wykonana korona niczym nie różni się od zęba naturalnego, a nawet przewyższa odpornością na próchnicę.

Jeśli masz zęby rozlegle przebarwione, lekko stłoczone, z wrodzonym lub nabytym uszkodzeniem szkliwa, to jedną z metod leczenia jaką może zaproponować lekarz stomatolog są licówki ceramiczne. Licówki są to nakładki porcelanowe trwale mocowane do przedniej, wargowej powierzchni zębów. Dzięki takiemu zabiegowi można całkowicie zmienić kolor, a także kształt zębów. Wykonanie licówek porcelanowych wymaga niewielkiej preparacji zębów.

W sytuacji, gdy masz zęby mocno zniszczone i osłabione licznymi wypełnieniami, stomatolog może zalecić wykonanie korony porcelanowej. Korona ceramiczna wzmacnia ząb, jednocześnie odtwarzając właściwy kształt i kolor zęba z możliwością ich korekty w zależności od indywidualnych upodobań pacjenta.

Zakres zabiegów stomatologii estetycznej

Najczęstszą usługą wykonywaną w ramach stomatologii estetycznej jest usuwanie kamienia nazębnego i wybielanie zębów. Jednak w przypadku, gdy zęby są nierówne, stłoczone lub mają nierówny kształt stosujemy bardziej zaawansowane zabiegi stomatologii estetycznej tj. nakładanie licówek lub koron. Nasi specjaliści na podstawie analizy stanu uzębienia i konsultacji z pacjentem proponują odpowiednie metody leczenia dopasowane do potrzeb pacjenta.

Przewiń do góry